Žaluzie
Žaluzie jsou ten nejběžnější a nejjednodušší způsob, jak si večer zajistit soukromí. Prostě se jednoduše zatáhnou. Většinou se používají v panelových domech. U žaluziích si navíc jen těžko vyberete barvu. Vyrábějí se převážně z plastu. Ne každému se líbí a vyhovují mu nebo jí.
modré okenice.jpg
Okenice
Okenice se dají označit za zastaralý způsob, který dnes můžete vidět spíše u starších budov. Okenice jsou nejčastěji dřevěné. Ale v případě, že spolu s domem jsou opravené a hezky natřené, můžou se stát krásnou ozdobou tohoto obydlí, jak se můžete přesvědčit v galerii.
Rolety
Roletyjsou čím dál tím víc rozšířené a oblíbené. Mají spoustu nesporných výhod. Jejich předností je, že jsou většinou venkovní, což má mnoho pozitiv. Díky tomu mohou rolety přesáhnout rohy, což má za následek, že v místnosti je naprostá tma v jakoukoliv denní i hlavně noční dobu. K tomu všemu to je součást moderního a elegantního bydlení, které čím dál tím víc rozšířené. Navíc jsou dobře omyvatelné, takže vysoce praktické! Jejich koupí rozhodně neprohloupíte!
zelené okno a dveře.jpg
Závěs
Závěs se spíše používal dříve, takže se s nimi již moc často nesetkáte. Je to prakticky kus barevné látky svěšený takovým způsobem, že zakrývají celé okno, tudíž fungují podobně jako rolety, ale pouze do chvíle, než se začneme bavit o světle. Světlo závěs velice jednoduše prosvítí, takže ten, kdo tvrdí, že závěs je vnitřní roleta, nemá tak úplně pravdu.
Záclona
Tvrdíte, že záclona a závěs je jedno a to samé? Omyl! Hustá záclona pověšená od shora až dolů plní víceméně tu samou funkci jako závěs. Ne tak úplně. Sice nikdo neuvidí, co se přesně v místnosti děje, ale obrysy jsou přesto dobře rozeznatelné a co se týče propustnosti světla, tak je na tom hůř jak závěs. Skoro to je, jako byste neměli nic zavěšeného, slunce brzy ráno zaplaví svými paprsky Vaši místnost. Nu a není už pravda, že ranní ptáče dál doskáče?

Published by pcer.cz