Paříž je hlavní město Francie. Zároveň je také kulturním, obchodním a politickým centrem. Paříž je nejen město zamilovaných, ale i kulturní Mekka, která stojí za návštěvu. Co všechno si můžete v tomto slavném městě prohlédnout? Co jiného kromě slavné Eiffelovy věže můžete navštívit?
Pařížské zámky


Katedrála Notre-Dame


Všichni jistě známe film Zvoník u Matky Boží. V tomto filmu se jedná právě o katedrálu Notre-Dame. Zde si můžete prohlédnout nádhernou gotickou architekturu.


Pantheon


Je stavba, ve které jsou uloženy ostatky slavných francouzských umělců jako Victor Hugo, Alexandre Dumas starší či Marie Curie-Skłodowská jako jediná žena.
cestování po Paříži


Bazilika Sacré-Cœur


Tato stavba je římskokatolický farní kostel, který naleznete na vrcholku kopce Montmartre.  Jedná se o jeden z nejvýraznějších pařížských monumentů. Jde o druhou nejnavštěvovanější památku Francie po katedrále Notre-Dame  a také o významné poutní místo.


Vítězný oblouk


Vítězný oblouk nechal postavit Napoleon Bonaparte, a to jako připomínku svého vítězství v bitvě u Slavkova.  Oblouk najdete na náměstí Place Charles-de-Gaulle. Uvnitř dokonce naleznete malé muzeum, které se zaměřuje na historii tohoto objektu. U Oblouku také každoročně končí slavný cyklistický závod Tour de France.


Louvre


Kdo by neznal muzeum Louvre a slavnou Monu Lisu. Toto muzeum najdete v palácovém komplexu Palais du Louvre, které dříve bývalo sídlem králů. Hlavním vchodem do muzea je věhlasná skleněná pyramida.


Invalidovna


Jedná se o komplex budov, kde můžeme nalézt Muzeum Armády, vojenskou nemocnici a domov pro válečné veterány. Právě domov pro veterány byl původní účel tohoto komplexu. V dnešní době se jedná především o místo posledního odpočinku největších válečných hrdinů Francie.


Eiffelova věž


Ten, kdo zavítá do Paříže prostě nemůže vynechat návštěvu Eiffelovky. Tato ocelová věž měřící 324 metrů je nejznámější dominantou Francie.


Published by pcer.cz