Koupání
Plně napuštěná vana až po okraj je sice velmi příjemným zlepšením těžkého dne, ale dokáže velmi rychle také čerpat peníze z vašeho bankovního účtu. Lepšími, a hlavně kratšími návyky na osobní hygienu můžete ročně ušetřit až tisíce korun a neznamená to nutně se méně sprchovat ve studené vodě a hodně se omezovat v osobní hygieně. Stačí si vanu naplnit jen do poloviny, místo toho ji plnit až po okraj.
peníze tower
Sprchování
Lze velmi snadno šetřit sprchováním, stačí buď to omezit čas sprchování o pár minut a výsledek se projeví hned v dalším roce. Druhou možností je investice do úspornější sprchové hlavice, která zmenší spotřebu vody na deset litrů za minutu místo běžných dvaceti až dvaceti pěti. Tato investice se vrátí obvykle během deseti měsíců pravidelného používání ve čtyřčlenné rodině.
Splachování
Zejména to platí u starších modelů splachovacích toalet, kde vám se každým spláchnutím uplave i mnoho dalších peněz. Modernější toalety jsou dnes již vybaveny dvojím druhem splachování, kde je možné si vybrat z více druhů průtoků. Ročně lze tak ušetřit až osm set korun za osobu.
Praní
Velmi velkým žroutem vody a také peněz bývají z pravidla staré a nákladné pračky, které při každém vypraní sežerou až sto litrů vody, a to bez ohledu plnosti pračky. Modernější pračky spotřebují na vyprání až o polovinu méně vody a dražší modely si dokonce dokáží zjistit, jak moc je pračka před praním naplněná a odebere si tak jen určité množství vody potřebné k vyprání, šetří tak nejen vodu, ale i elektřinu.
rybička ve skleničce
Myčka
Mytí nádobí v myčce, místo obyčejného mytí v rukách, dokáže ušetřit až dvakrát více vody při jednom mycím cyklu. Myčka je vhodnou volbou pro úsporu vody, a hlavně času stráveného nad umýváním nádobí. Samozřejmě musíte do nákladů přičíst také pořizovací cenu myčky a náklady na její chod. Takže se vám myčka vyplatí až po několikaletém používání.

Published by pcer.cz